رونمايي از سند سجلي آيت الله سيد محمد مهدي دستغيب در اداره كل ثبت احوال فارس

Mehdi Dehghani

1396-12-27


مراسم رونمايي از سند سجلي مرحوم آيت الله سيد محمد مهدي دستغيب در اداره كل ثبت احوال فارس با حضور فرزند ايشان سركار خانم سيده معصومه دستغيب ،مشاور استاندار و مدير كل دفتر بانوان و خانواده استانداري فارس برگزار شد .

در ابتداي جلسه جناب آقاي انصاري مدير كل ثبت احوال فارس ضمن عرض خوش آمدگويي خدمت فرزند ايشان و تقدير و تشكر از زحمات خالصانه مرحوم آيت الله سيد محمد مهدي دستغيب كه قريب به 32 سال تولیت آستان احمدی شاه‌چراغ(ع) را به‌عهده داشتند بيان نمودند كه آيت الله دستغيب از مشاهير و چهره هاي ماندگار فارس و شهر شيراز بوده و خواهند بود. ايشان اضافه نمودند كه آیت‌الله دستغیب، در دوران مبارزات قبل از پیروزی انقلاب کنار برادرشان شهید عبدالحسین دستغیب به مبارزه علیه ظلم و فساد رژیم حاکم پرداختند . و در ادامه اظهار داشتند نسل امروز بسياري از مفاخر و علماي استان و شهداي دفاع مقدس را نمي شناسند . بنابراين ثبت احوال با توجه به بانك اطلاعاتي خود و معرفي و رونمايي از آن مي تواند اين گنجينه را در معرض ديد مردم قرار داده و موجب آشنايي بيشتر شهروندان و نسل جديد با مفاخر شود .

در ادامه سركار خانم سيده معصومه دستغيب ،مشاور استاندار و مدير كل دفتر بانوان و خانواده استانداري فارس در مورد جايگاه و شخصيت پدرشان مرحوم آيت الله سيد محمد مهدي دستغيب سخناني ايراد نمودند و از زحمات مدير كل ثبت احوال فارس و برگزاري مراسم رونمايي از سند سجلي مرحوم آيت الله سيد محمد مهدي دستغيب تقدير و تشكر نمودند.

در پايان مراسم از سند سجلي مرحوم آيت الله سيد محمد مهدي دستغيب در حضور فرزند ايشان و مديركل ثبت‌احوال فارس رونمايي شد .