برگزاری همايش رؤسای ادارات ثبت احوال استان فارس – اسفند ماه 96

Mehdi Dehghani

1396-12-27


همايش روسای ادارات تابعه با حضور جناب آقاي انصاري مدير كل ثبت احوال فارس ، معاونين ، رئيس اداره حراست و روساي ادارات تابعه در روز شنبه 96/12/26در سالن اجتماعات اداره‌کل ثبت احوال استان فارس برگزار گردید .

در آغاز همایش آقای انصاري مدير كل ثبت احوال فارس ضمن خیرمقدم و تبريك به مناسبت سال جديد ، ماه رجب و ولادت پنجمين اختر تابناك امامت و ولايت امام محمد باقر(ع) به تشریح اهداف، عملکرد و نقش و اهمیت اداره کل ثبت احوال پرداختند .

مدیرکل ثبت احوال فارس هدف برگزاری همایش را عملكرد 11 ماهه ادارات ثبت احوال استان و نيز همفکری و استفاده از تجربیات همکاران جهت اجرای برنامه‌های راهبردی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کردند. ایشان در ادامه به نقش و اهمیت ثبت احوال اشاره و عنوان نمودند بیشتر اقشار مردم و بعضی از مسئولین جايگاه و نقش ثبت احوال را در ارائه خدمات ازجمله صدور شناسنامه،كارت هوشمند ملي‏، ثبت ولادت، وفات، ازدواج و طلاق می‌دانند در حالی که فعالیت‌ها و مأموریت‌های این سازمان در زمره اقدامات زیربنایی است که برای ایفای تعهدات خویش نیازمند به مدرک هویتی می‌باشند و این مدرک هویتی شناسنامه می‌باشد که افراد جامعه را از حیث مشخصات سجلی از یکدیگر متمایز می‌س ازد.

ایشان ضمن قدردانی از فعالیت های روسای ادارات و کارکنان و تسهيل در ارائه خدمات به شهروندان،به دستورالعمل نظارت بر دفاتر پیشخوان تاکید نموده و جدیت در این زمینه و بازرسی های منظم از دفاتر را خواستار شدند.

در ادامه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی در خصوص تعامل و هماهنگي در امور مالي و اداري و مديريت مصرف هزينه هاي اداري ، معاون امور اسنادهویتی در خصوص وضعیت حقوقی و سجلی ،ارسال عملكرد در زمانهای مقرر، معاون فناوری اطلاعات در مورد وضعیت کارت هوشمند ملی،کارکردهای مختلف در ثبت ولادت و فوت،بحثهای مختلف انفورماتیک ، رئیس اداره حراست در خصوص نظارت بر عملکرد دفاتر،رعایت شئونات،دقت در فعالیتهای تخصصی ،تکریم مردم و مدير امور مالي مباحثي در حوزه ي امور مالي  پرداختند.

همچنین روساي ادارات تابعه استان در پايان همايش به بیان مشکلات موجود در ادارات متبوعه پرداختند که پاسخ ها و راهکارهای مربوطه از سوی معاونین در هر حوزه به ایشان ارائه گردید .

در پایان همايش جناب آقاي انصاري از تلاشهای ارزنده  و زحمات مستمر و صادقانه کلیه کارکنان ، معاونین و کارشناسان ثبت احوال تقدیر و تشکر نمود.